Der er virkelig gjort noget ud ad indpakningen. Men det undrer mig nu heller ikke, når det er Hanne, der står bag :o)

Hver eneste vare var pakket fint ind i blåt og grønt silkepapir (Det stof jeg havde bestilt var også lagt i en plasticpose som ekstra beskyttelse.) og lukket med kattepote-klistermærker.
Det så rigtig godt ud. Det var lige før jeg ikke nænnede at åbne - men trangen til at tage mine indkøb i nærmere øjesyn vandt dog: To slags katteservietter og to forskellige glaskatte til ophæng på gren og ikke mindst kattestoffet :o)

Katte-nisse-band

Killinge-leg i julegran

Jule-katte med kristtjørn baggrund

Katte med blå garnnøgler

Indtil nu ved jeg kun, at det nederste stof skal bruges til en tøjklemmepose. Uh - det bliver nu rart at få ferie, så jeg får tid til at være kreativ hele dage ad gangen. Det bliver bare så godt!
Ingen kommentarer:
Send en kommentar